Tundliku naha eksperdi blogi

Millist toonikut valida ebatäiustega naha puhastamiseks?

Küsimustele vastab dermatoloog Karine Siiak

Millist toonikut valida ebatäiustega võitlemiseks? Dermatoloog Karine Siiak jagab nõuandeid. 

Probleemse, ebatäiusliku naha iseärasused 

Vistrikud, komedoonid, suurenenud poorid ja läikimine on kõige tüüpilisemad märgid (tavaliselt paljude) naiste jaoks, kel on rasune või kombineeritud nahk. Vähem teatakse, et selline nahk võib olla väga tundlik. 

Arvatakse, et on hea nahka puhastada tugevatoimelise (kõrge pH-ga) seebiga, kui tegelikult vajab nahk väga hoopis õrna hoolitsust. Õrnus peaks olema ebatäiustega võitlemisel sinu ilurituaalides esikohal. 

Kaota ebatäiused alkoholivaba toonikuga

Alkohol tavatseb nahka kuivatada, seega eelista tooteid, mis seda ei sisalda.

Parim neist? Mixa ebatäiuste vastane alkoholivaba ja neutraalse pH-ga toonik, mis ei kahjusta naha kaitsekihti. Toonik sisaldab alati koostisosa, mis suudab efektiivselt ebatäiustega võidelda, näiteks tsinki. Tsingil on puhastav toime, mis pinguldab poore, parandab naha tekstuuri ja matistab nahka, aidates samal ajal iga päevaga ebatäiuseid vähendada. 

Hoolitse naha tasakaalu eest mitsellaarveega

Hüpoallergeenne, alkoholi- ja parabeenivaba mitsellaarvesi on üdini hea! Miks? Sest see suudab puhastada kõiki nahatüüpe, isegi tundlikku nahka.

Spetsiaalsed tooted on loodud iga nahatüübi jaoks, näiteks kombineeritud ja tundlikule nahale. Üldiselt seostatakse aktiivseid koostisosi, nagu tsink, epidermisele mõjuva kahekordse toimega. 

Kasutamine: Niisuta vatipadi hommikuti ja õhtuti Mixa ebatäiuste vastase mitsellaarveega ja puhasta nägu, et eemaldada kõik ebatäiused. Vaid ühe sammuga on su nahk puhastatud ja pehme.  

Dermatoloogi nõuanne: Tundliku ebatäiustega naha puhastamiseks kasuta seebivaba puhastusgeeli. See eemaldab õrnalt mustuse ja üleliigse rasu ilma nahka ärritamata. 

Avasta rohkem artikleid