Tundliku naha eksperdi blogi

Milleks kasutada seebivaba näopesugeeli?

Küsimustele vastab dermatoloog Karine Siiak

Seep ei sobi tundlikule nahale. Selleks, et nahka ilma seda ärritamata puhastada, kasuta seebivaba geeli. Siin on mõned kasulikud soovitused dermatoloog Karine Siiakult.

"Mis on seebivaba puhastusgeel?"

Traditsiooniline seep saadakse pärast seebistamisreaktsiooni (rasva muutmist seebiks), mineraalbaasil loomsest või taimsest rasvast. Sellist tüüpi seebiga pesemine tavatseb kõige tundlikumat nahka ärritada.

Vastupidiselt sisaldavad seebivabad tooted sünteesitud puhastusaineid (pindaktiivseid aineid) koos teiste koostisosadega, sõltuvalt soovitud tulemusest. Kui tahad ebatäiustega võidelda, vali puhastusgeelid, mis on loodud just nimelt vistrike vastu võitlemiseks.

"Seebivaba puhastusgeel – kelle jaoks?"

Kõige tundlikum nahk hindab seebivabu puhastajaid. Need aitavad nahka puhastada ilma seda ärritamata. Sarnaselt peaks aknele kalduva naha eest hoolitsema spetsiaalselt sellele loodud näopuhastusvahendiga, nagu Mixa ebatäiuste vastane seebivaba puhastusgeel. Sellist tüüpi toode sisaldab aktiivset rasuregulaatorit, mis kontrollib üleliigset rasu ja seega vistrike teket. Lisaks hoolitseb enamik selliseid tooteid naha epidermilise tasakaalu eest tänu oma õrnale puhastusbaasile ja neutraalsele pH-le. Nii on su nahk kaunis ja puhas ilma kiskumistundeta.

"Kuidas seebivaba puhastusgeeli kasutada?"

Et nahka tervena hoida, on vaja seda iga päev puhastada. Niisuta igal hommikul ja õhtul kergelt oma nahka, võta väike kogus Mixa seebivaba ebatäiuste vastast puhastusgeeli. Aja geel sõrmeotstega vahtu, masseerides sellega oma nägu. Loputa toode veega maha. Naha kuivatamiseks tupsuta nägu pehme salvrätiga. Nüüd on su nahk puhas ja värske!

Avasta rohkem artikleid