Tundliku naha eksperdi blogi

Kuidas võidelda pooridega?

Küsimustele vastab dermatoloog Karine Siiak.

Kas unistad siledast ja ühtlasest nahast? Leia oma nahale kõige sobilikum ilurutiin. 

1. „Mis tekitab suuri poore?“

Poorid on väikesed avaused, mille kaudu rasu eritub. Just see annabki epidermise pinnale kaitsva niisutuse. Su nahal vähemalt 300 000 poori! Tavaliselt on pooride suurus geneetiliselt määratud ja enamik neist on nähtamatud, aga vanusega võivad hormonaalsed muutused või päike põhjustada nende kanalite laienemist. Sellisel juhul venivad poorid laiemaks ja muutuvad nähtavamaks. (Tagajärg: nahk eritab rohkem rasu ja võib hakata läikima. Ometi ei tähenda suuremad poorid, et tekib rohkem rasu.) Siledama naha ja väiksemate pooride jaoks on soovitatav omada õiget ilurutiini!

2. „Mul on suurenenud poorid: kuidas peaksin oma nahka puhastama?“

Kui su nahk läigib üleliigse rasu tõttu (mille on tekitanud suurenenud poorid) pole vaja tugevaid puhastusvahendeid! Sageli arvatakse ekslikult, et rasune nahk vajab tugevamat puhastamist. Kui kannatad selle probleemi all, peaksid oma nahka hoopis veelgi õrnemalt kohtlema. 

Puhastamiseks kasuta mitsellaarvett, mis püüab ebapuhtused, ilma et peaksid nahka hõõruma. Vali pooride kitsendamiseks tsingirohke koostisega toode, nagu Mixa mitsellaarvesi, mille füsioloogiline pH sobib erinevatele nahatüüpidele.

3. „Millise nahahooldusrituaaliga saab suurte pooride vastu võidelda?“

Kuigi poorid on suurenenud ja nahk toodab rohkem üleliigset rasu, ei tähenda see, et nahk ei vaja niisutamist. Sul tuleb vaid valida sobilik hooldus rasuse naha jaoks, näiteks Mixa 6% 24 tundi niisutav ja tasakaalustav kreem. Sellist tüüpi toode aitab rasueritust reguleerida ilma nahka kuivatamata. 

Hea baaskreemina kasuta BB- või CC-kreeme, mis parandavad naha kvaliteeti samal ajal ebatäiuseid varjates. 

Kui võtad selle ilurutiini omaks, peaks su nahk peagi leidma pehmuse ja sileduse!

Avasta rohkem artikleid