Tundliku naha eksperdi blogi

„Keegi pole täiuslik“

Artikkel dermatoloog Karine Siiaku poolt

Kui su nahk võitleb komedoonide, suurenenud pooride, põletikuliste vistrike ja sagedase läikimisega, on nahal ebatäiused. Stress, keskkond, ebatervislik toit ja vale näohooldus ei aita nendega võitlemisel.

Ebatäiuslik nahk ja akne on kõigi vanusegruppide probleem. Terve välimusega naha saavutamise alus on õiged kosmeetikavahendid, mis aitavad ebatäiuste tekkimist ära hoida ega ärrita nahka.  

„Iga ilurituaali juhtmotiiv peaks olema õrnus. Seepärast väldi kasutamast näopuhastusvahendit või toonikut, mis sisaldab alkoholi. Alkohol kipub nahka kuivatama, tekitades immuunvastuse ja liigse rasuerituse rasunäärmetelt.“ 

Alista ebatäiused 

Komedoonid, suurenenud poorid ja läikimine on sagedased probleemid naistel, kellel on kombineeritud või rasune nahk. Vähem mainitakse, et selline nahk on ka väga tundlik. Probleemse naha eest hoolitsemiseks kasutavad naised tihti ärritavaid aknevastaseid seepe (millel on liiga kõrge pH). Tegelikult vajab nahk õrna hoolitsust. 

Ärritavate vahendite kasutamine viib probleemse naha ärritumise ja aknekahjustusteni. Parim lahendus on kasutada näopuhastusvahendit, mis on alkoholivaba ja neutraalse pH-ga ega kahjusta seega naha kaitsekihti.

Alkoholivaba mitsellaarvesi sobib kõigile nahatüüpidele. Seda võib kasutada isegi kõige tundlikuma naha puhastamiseks ja meigi eemaldamiseks. Ka probleemse, sh rasuse naha jaoks leidub sobivaid tooteid. Need sisaldavad aktiivseid koostisosi, nagu tsink, mida tuntakse puhastavate omaduste poolest: see ahendab poore, ühtlustab nahka, matistab ja aitab iga päevaga ebatäiuseid vähendada. Seega on mitsellaarveel kahekordne toime: see puhastab kõik jäljed meigist, kosmeetikatoodetest ja rasust ning hoiab ära komedoonide ja põletikuliste vistrike tekke. 

Dermatoloogi nõuanne

Kui tahad nahale pakkuda täielikku hooldust, kasuta Mixa ebatäiuste vastast puhastusgeeli. See on seebivaba ja puhastab naha ilma seda ärritamata. See eemaldab nii saasteosakesed kui ka rasu ega kuivata liigselt nahka. Pärast seda sammu võid jätkata tsinki sisaldava Mixa ebatäiuste vastase mitsellaarveega ja kanda seda niisutatud vatipadjaga kohtadesse, kus on nähtavad ebatäiused. Ära püüa kunagi neid pigistada või kratsida, sest see võib põhjustada vistrike ja armide edasist ärritust.

Pea meeles, et isegi läikimisele kalduv jume ja rasune ebatäiustega nahk vajab korralikku niisutust. Ainult siis, kui vesi ja rasu on nahas tasakaalus, suudab nahk end paremini väliste saastefaktorite eest kaitsta.

Avasta rohkem artikleid