Tundliku naha eksperdi blogi

Ebatäiustega tundlik nahk: mida teha?

Küsimustele vastab dermatoloog Karine Siiak

Levib väärarusaam, et tundlikul nahal ebatäiuseid ei teki. See on vale! Et võidelda nendega ilma nahka kahjustamata, järgi dermatoloog Karine Siiaku nõuandeid. 

Mida tähendavad ebatäiused tundlikul nahal?

Kombineeritud ja rasune nahk võib olla ka tundlik. Hõõrumine, halvad iluharjumused, ravimid ja välistegurid võivad naha veelgi haavatavamaks muuta. Tagajärg? Nahk kahjustub, sellele tekivad vistrikud, tumedad laigud ja nähtavad poorid. Dermatoloog Karine Siiaku sõnul on kombineeritud ja rasune nahk kindlasti kõige tundlikum. Et selle eest õigesti hoolitseda, peame kasutama õigeid tooteid ja kasutama sobivaid nahahooldusrituaale.

Ebatäiustega tundlik nahk: milliseid tooteid kasutada?

Kui sul on aknele kalduv nahk, ei vaja sa palju erinevaid kreeme ja meigitooteid, et ebatäiuseid ravida ja nahka kaunimaks muuta. Kasuta naha puhastamiseks Mixa seebivaba ebatäiuste vastast puhastusgeeli, mis ei ärrita su õrna nahka. Puhastamise lõpus kanna näole tsingiga rikastatud alkoholivaba toonikut, et nahal olevaid ebatäiuseid vähendada. Alternatiivina on väga hea puhastaja Mixa ebatäiuste vastane mitsellaarvesi kombineeritud ja rasusele nahale. Tootel on naha füsioloogiline pH 5,5, mistõttu sobib see su nahale ja on õrn ka silmade vastu.

Mul on vistrikud ja ebatäiused ning ma ei taha, et teised neid näeksid. Mida teha?

Kõik naised, kel on ebatäiused, püüavad neid peita. Pane tähele, et mõned meigitooted ei sobi sinu nahatüübile ega lase nahal korralikult hingata. Et saaksid terve jume ja nahk oleks samal ajal kaitstud, kasuta toonivat kreemi, nagu tooniv Mixa ebatäiuste vastane DD-kreem. Selle koostises on ühendatud päevakreem ja jumestuskreem, mida kasutatakse nahatooni ühtlustamiseks nahka samal ajal niisutades. Lisaks kaitseb see tänu UV-filtrile päikese eest.

Avasta rohkem artikleid